İBB'de işçi kıyımı devam ediyor: 238 kişinin işine son verildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde  işçi   kıyımı   devam  ediyor.  İBB  iştiraki şirketlerinden olan MEDYA A.Ş. ve BELTUR'dan sonra İSPARK'ta da hiçbir gerekçe gösterilmeden  238   kişinin   işine  son ve

haber7
0

Seçim vaatleri sırasında "kimsenin ekmeğiyle oynanmayacak" diyen Ekrem İmamoğlu , İstanbul Büyükşehir Belediyesi ne başkan seçildikten sonra işçi kıyımına başladı.

İBB Başkanı İmamoğlu , geçtiğimiz günlerde  İBB  nin iştirak şirketlerinden olan MEDYA A.Ş. de 50 ye yakın gazeteciyi işten çıkararak tepkileri üzerine toplamıştı. İmamoğlu yönetimi dün de aldığı bir kararla belediye iştiraklarından olan BELTUR da çalışan 175  kişinin   işine  gönderdiği SMS ile hiçbir gerekçe göstermeden son vermişti.

MEDYA A.Ş. ve BELTUR dan sonra belediye iştiraki  İSPARK  tan da bugün  238   kişinin   işine  son verildi.  İSPARK  tan da  işine  son verilenlere öncekilerde olduğu gibi hiçbir gerekçe gösterilmeden sadece SMS gönderildi.

BÜLENT TURAN DAN TEPKİ

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan , duruma sosyalm medya hesabından tepki gösterdi. Bülent Turan , Twitter dan yaptığı paylaşımda "Sizi sürekli gündem yapmak doğru değil; ancak bugün İSPARK’tan  238  otopark personeli hiçbir gerekçe olmadan işten atıldı. Cuma günü beklense 6 aylarını dolduracaklarından tazminat haklarını kazanacaklardı. İşle , aşla oynayan abat olamaz , kendinize gelin Sayın Ekrem İmamoğlu" ifadelerini kullandı.

İşçilere gönderilen SMS te "Genel Müdürlük makamının 28.08.2019 tarihli talimat yazısı gereğince ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =