Lübnan'da sıcak saatler! İsrail İHA'sına...

Lübnan ordusu , ülkenin güneyindeki hava sahasını ihlal eden İsrail'e ait İHA'ya ateş açtı.

haber7
0

Lübnan ordusunun , ülkenin güneyindeki hava sahasını ihlal eden  İsrail  e ait insansız hava aracına (İHA) ateş açtığı bildirildi.

Lübnan resmi haber ajansı NNA da yer alan haberde , ordu birliklerinin , ülkenin güneyindeki Nebatiye vilayeti hava sahasını ihlal eden  İsrail   İHA   sına  ateş açtığı belirtildi.

Haberde , keşif amaçlı  Lübnan  hava sahasına girdiğine işaret edilen  İHA  nın çıplak gözle görülmesi üzerine askerlerce hedef alındığı kaydedildi. 

Haberde daha fazla bilgi verilmezken  Lübnan  makamlarından henüz resmi bir açıklama gelmedi.

BEYRUT TA İSRAİL  İHA  LARI DÜŞMÜŞTÜ

Hizbullah örgütünün kalesi olarak bilinen başkent Beyrut un güney banliyösünde , 25 Ağustos gece saatlerinde  İsrail  e ait 2  İHA  düşmüştü.

Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah , yaptığı açıklamada , "Gece saatlerinde yaşanan olay , Beyrut un güneyindeki bir yeri hedef alan ve kamikaze  İHA  ile yapılan bir saldırıydı. Bu da düşmanın 14 Ağustos 2006 dan beri gerçekleştirdiği ilk eylemdir." ifadelerini kullanmıştı.

Söz konusu  İHA  ların kendileri tarafından düşürülmediğine dikkati çeken Nasrallah , bundan böyle  Lübnan  hava sahasına giren  İsrail   İHA  larını düşürmeye çalışacakları tehdidinde bulunmuştu.

Ülkenin doğusundaki Beka bölgesinde bulunan Filistin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 4 =