Rus medyası: Erdoğan-Putin görüşmesine Su-57 damga vurdu

 Rus   medyası  , Cumhurbaşkanı  Erdoğan  ve  Rusya  Devlet Başkanı Putin'in Moskova'da gerçekleşen  görüşmesine  geniş yer ayırdı.

haber7
0

Rus basını , dün Moskova nın Jukovskiy Uluslararası Havaalanı nda düzenlenen  MAKS-2019  Uluslararası Havacılık ve Uzay Fuarı nda yapılan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan-Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin görüşmesine geniş yer verdi.

 

 

Rus haber ajansı TASS , "Rusya ile  Türkiye  ,  Su-35  ve  Su-57  savaş uçaklarının alımını konuşuyor" ifadelerini manşete taşıdı. Haberde , Cumhurbaşkanı  Erdoğan  ın  Rus  savaş uçakları ve helikopterleri hakkında bilgilendirildiği vurgulandı.

İzvestiya gazetesi ise haberinde ,  Putin  ile  Erdoğan  ın askeri alanda ortak üretimi görüştüğünü yazdı.

 

 

Rus Kommersant gazetesi de Suriye konusunda değinerek , "Rus ve Türk liderler anlaştı" başlığını kullandı. Haberde , "İdlib sorununun her iki ülke için hassas olmasına rağmen ,  Putin  ve  Erdoğan  , iki ülke arasındaki ilişkilerin sıkı olduğuna dikkati çekti." ifadelerini kullandı.

Rus haber ajansı RIA Novosti de iki liderin , Suriye nin bütünlüğünü savunduğunu kaydetti.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 3 =