Türkiye'den müthiş hamle! ABD F35'leri  geri verebilir

Rus haber ajansına konuşan Rusya'nın Federal Askeri-Teknik İşbirliği Servisi (FSVTS) Direktörü Dmitry Shugayev ,  Türkiye  ile Rusya'nın Su-35 ve Su-57 tipi savaş uçağı konusunda teslimat görüşmeleri yapt

haber7
0

Haber7.com / Özel

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , dünkü Moskova ziyaretinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin le birlikte Uluslararası Havacılık Fuarı MAKS-2019 u ziyaret etmiş ve Su-57 uçaklarını incelemişti.

İkilinin ortak basın toplantısında Putin , "Su-57 uçağı konusunda işbirliği yapabiliriz. Sadece satın alma için değil , ortak üretim için de görüşmeler yaptık" demişti.

BUGÜN YENİ GELİŞMELER YAŞANDI

Rus haber ajansına konuşan  Rusya  nın Federal Askeri-Teknik İşbirliği Servisi (FSVTS) Direktörü Dmitry Shugayev , Türkiye ile  Rusya  nın Su-35 ve Su-57 tipi savaş uçağı konusunda teslimat görüşmeleri yaptığını açıkladı. Dünya gündemine düşen bu haber sonrası konunun uzmanlarına bu sözlerin uluslararası politikada ne anlama geldiğini sorduk. 

Genelkurmay İstihbarat eski Başkanı İSMAİL HAKKI PEKİN:

Dün  ABD  savunma Bakanlığı olumlu bir açıklama yaptı. F35’lerin 900 parçası Türkiye’de üretiliyor. 2020 yılına kadar da bu devam edecek. Bu açıklamalar aslında her şeyin ortada olduğunu gösteriyor. Dün Rusya’da verilen fotoğraf Türkiye –  Rusya  arasında stratejik bir müttefiklik olduğunu gördük. Sadece sahada değil birçok alanda beraber olduklarını gördük. İki ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 4 =