Karadere Projesi'nde tarih açıklandı

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin , Bolu'nun 2055 yılına kadar içme suyu ihtiyacının karşılanması amacıyla hazırlanan  Karadere  Projesi'ne ilişkin , "İnşallah bu sene aktaracağımız yeni ödeneklerle de y

haber7
0

Salıbeyler Mahallesi mevkisinde bulunan  Karadere  İçmesuyu Tesisleri nde incelemelerde bulunan Metin , burada çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

 

 

İncelemelerin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Metin , şu bilgileri verdi:

"Karadere sularıyla alakalı ilk olarak yaptığımız iş tünel. Bu tünelle alakalı Bolu Belediyesi bir iş haricinde gerisini tamamladı. Sadece beton kaplaması kaldı. Beton kaplamasından sonra bu boruları o tarafa doğru devam ettireceğiz. Bulunduğumuz yer itibarıyla arıtma tesisimizin olduğu bölgedeyiz ve 5 ,8 kilometrelik bir boruyu Gölköy regülatörüne kadar döşeyeceğiz. Ardından da yine Gölköy den  Karadere  bölgesine 6 ,8 kilometrelik borumuzu da döşeyeceğiz ve bu şekilde 12 ,6 kilometrelik boru hattını da tamamlamış olacağız.

 

 

Hizmetimizin ilk borusunu bugün kazı yaptığımız bölgeye , hatta indiriyoruz. İnşallah bu kısmı tamamlayacağız. Tabii burada Belediyemizin yapacağı iki iş var. Belediyemiz yapmış olduğu tünelin beton kaplamasını yapacak. Artı bu içme suyu borumuzun geçtiği bölgelerde de kamulaştırma işlemini gerçekleştirecek. Biz de hızlı bir şekilde bu boruları döşeyeceğiz ve dolayısıyla da en kısa sürede Bolu muzu Devlet Su İşleri olarak içme suyuyla buluşturacağız inşallah."

Metin , projenin büyük bir özveriyle bu noktaya geldiğine ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 7 =