Türkler yaptı, Putin açışılını yaptı

Türk müteahhitlik firması  ESTA Construction  , Rusya'daki Yuri Gagarin Havalimanı'nı hizmete açtı. Toplamda 43 bin 147 metrekarelik bir alana kurulu bulunan havalimanı , yıllık 1 milyon yolcu kapasitesine sahip olarak inşa

haber7
0

Şirketten yapılan açıklamaya göre , Saratov Yuri Gagarin Uluslararası Havalimanı , 12 Nisan 1961 de uzaya çıkarak tarihe geçen ilk kozmonot Yuri Gagarin’in uzay yolculuğu dönüşü iniş yaptığı Saratov kentinde yer alıyor. Şirket , Krasnodar Stadyumu ve Alman Mercedes-Benz firmasının  Rusya  daki ilk üretim tesisi olan yüksek teknolojili Mercedes fabrikasının ardından şimdi de  Yuri Gagarin Havalimanı  nı hizmete açtı.

Rus havacılık sektörü ve ülke ekonomisi için büyük öneme sahip olan havalimanının açılışını  Rusya  Devlet Başkanı Vladimir  Putin  yaptı.  Putin  e Gagarin in kızı Yelena Gagarina ve uzaya çıkan ilk kadın kozmonot Valentina Tereşkova da eşlik etti.

Rusya nın sıfırdan inşa edilen 2. havalimanı projesi olma özelliğini taşıyan Saratov Yuri Gagarin Uluslararası Havalimanı , modern mimariyi şehrin tarihsel dokusuyla birleştirdi.

Toplamda 43 bin 147 metrekarelik bir alana kurulu bulunan havalimanı , yıllık 1 milyon yolcu kapasitesine sahip olarak inşa edildi.

Havalimanı , ziyaretçilerin kamera karşısına geçip fotoğraflarını anında alabildiği , kendilerini kozmonot gibi hissettiren bir teknolojiyi içinde barındıran ve ayın zamanda içerisinde bir uzay müzesinin de olduğu tek havalimanı olarak öne çıkıyor.

ESTA Construction ın modern ve kentsel mimariyi temel alarak inşa ettiği  Yuri Gagarin Havalimanı  , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 1 =