14 evi soydular, ayak izinden yakalandılar!

Konya’da , son bir ayda , 14 evden elektronik eşya ve ziynet eşyası çalan 4 kişiyi , evde bıraktıkları  ayak  izlerinden yola çıkarak yakaladı. 1'i kadın 4 kişi , emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

haber7
0

Konya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ne bağlı Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri , merkez Selçuklu ilçesinde son bir ayda meydana gelen hırsızlık olaylarıyla ilgili çalışma başlattı. Polis , bir evde şüphelilerden kalan  ayak  izi üzerinden çalışmalarını yürüttü. Yapılan çalışma sonucu  ayak  izinin , poliste daha önce hırsızlıktan suç kaydı bulunan Cemil S. nin (22)  ayak  iziyle örtüştüğü belirlendi.  Cemil S. yi gözaltına alınan polis ,  ayak  izi çıkan ayakkabıyı da evinde buldu. Araştırmasını derinleştiren polis , Cemil S. nin hırsızlık olaylarını Aleyna Ç. (17) , Yakup Ö. (24) ve Ramazan Ç. (22) ile birlikte gerçekleştirdiğini saptadı.

Ardından 3 kişi de dün akşam saatlerinde gözaltına alındı. Üstlerinden bir miktar uyuşturucu da çıkan 4 kişi; 14 evden televizyon , tablet ve bilgisayar gibi çeşitli elektronik eşya ve ziynet eşyası çaldıklarını kabul etti. Aleyna Ç. , Çocuk Şube Müdürlüğü ne teslim edilirken , diğer 3 kişi de emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 3 =