Tarih kokan Mardin'e bir de böyle bakın

Zengin tarihi dokusuyla kendine hayran bırakan Mardin'de ,  Sıcak hava balonu  uçuşları başladı. Sabahın erken saatlerinde havalanan turistler , Dara'da güneşin doğuşunu izliyor ve tarihi yapıları kuş bakışı seyrediyor.

haber7
0

Göz kamaştıran tarihi  Dara  Antik Kenti’nde , gün doğumunda düzenli balon uçuşları gerçekleştiriliyor.

Turistler , balonla havalandıkları  Dara  Antik Kenti üzerinde bir yandan güneşin doğuşunu izleme fırsatı buluyor , diğer yandan tarihi yapıları kuş bakışı seyrediyor.

Balon uçuşu düzenleyen şirketin yetkilisi Kemal Pala , balon uçuşunun en eski hava araçlarından olduğunu hatırlattı.

Türkiye’de profesyonel anlamda balon uçuşlarının ilk kez 1993’te Kapadokya’da başladığını belirten Pala , bunun sadece Kapadokya ile sınırlı kalmadığını , birkaç yıl önce Pamukkale’de de balon turizminin başladığını söyledi.

TURİZME İVME KAZANDIRACAK

Pala , uçuşlarda gerekli güvenlik tedbirlerinin alındığını ifade ederek , “Uçuşlarımız bundan sonra devam edecek. ‘Yükseliyoruz Mardin’ sloganıyla başladık” dedi. “Bir tarafımız ova , bir tarafımız Antik  Dara  Kenti , bir tarafımız  Mardin  ve bir tarafımız Suriye. Sıcak hava balonuna ilgi ve merak çok güzel. Hem yerli hem yabancı turistlerin yoğunluk gösterdiği bir şehir Mardin” diyen Pala , balon uçuşlarıyla başarılı olan turizm sektörünün daha da ivme kazanacağını anlattı.

EN İYİ ÜÇÜNCÜ DESTİNASYON

Balon uçuşu koordinasyon ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 1 =