TÜGVA'nın doğa kamplarındaki hedefi 100 bin katılımcı

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Başkanı Enes Eminoğlu ,  doğa  kamplarında sene sonuna kadar  100  bin kişinin yararlanacağını belirtti.

haber7
0

Kocaeli nin Kandıra ilçesi Kefken Mahallesi nde 13 ilden 600 lise öğrencisinin katılımıyla düzenlenen yaz kampını ziyaret eden Eminoğlu , gazetecilere yaptığı açıklamada , 420 ilçede çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Okulların kapanmasıyla vakıf çalışmalara imza attıklarını ifade eden Eminoğlu , bunların başında da ortaokul ve lise öğrencileri için  doğa  ve yaz kamplarının geldiğini kaydetti.

Geçen yıl ortaokul öğrencilerine yönelik başlattıkları kamplarda 80 bin kişiye ulaştıklarını anlatan Eminoğlu "Doğa kamplarında 60 binlik kitleye ulaştık , bunu da sene sonunda  100  bin sayımıza ulaştıracağız.  100  bin liseli ,  100  bin ortaokullu kardeşimizi  doğa  kamplarından geçirmiş olacağız." diye konuştu.

"Hem aileler , hem gençler , hem de biz mutluyuz"

Türkiye’nin her bölgesinde bu tür kamplar yaptıklarını anlatan Eminoğlu , şunları kaydetti:

"Kamplardan gençlerimiz ciddi kazanımlar elde ediyorlar. Kampa geldikten sonraki süreçle ilgili düşüncelerini sorduğumuz da kamplarda samimiyet , muhabbet ve dostluğun oluştuğunu söylüyorlar.

Yazın vakitlerini burada sosyal , kültürel ve sanatsal faaliyetlerde harcıyorlar. Gerekli milli ve manevi eğitimlerini burada alıyorlar. Hem de yüzme , basketbol , futbol gibi sportif faaliyetleri gerçekleştiriyorlar. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 5 =