Kayyumdan hediye saat iddiaları hakkında açıklama

 Mardin  Büyükşehir Belediyesi , kayyum olarak atanan Vali Mustafa Yaman'ın önceki döneminde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve bakanlara 600 bin liralık  hediye  aldığı iddiasını yalanladı.

haber7
0

Kayyum yönetimindeki Mardin Büyükşehir Belediyesi , bakanlara alınan 600 bin TL değerindeki hediyelere ilişkin açıklama yaptı. Hediyelerin bakanlara değil devlet büyükleri ile gelen heyetlere alındığını savunan belediye , bu yöndeki haberlerin terörle mücadelelerini engellemeye yönelik olduğunu ifade etti.

İçişleri Bakanlığı tarafından ikinci kez Vali Mustafa Yaman ın kayyum olarak atandığı  Mardin  Büyükşehir Belediyesi , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu nun da aralarında bulunduğu siyasilere verilen 600 bin TL lik hediyelere ilişkin açıklama yaptı.

"SEMBOLİK HEDİYELER VERİLMİŞTİR"

Açıklamada , "İlimizi ziyaret eden Devlet Büyüklerimize hiçbir zaman kişiye özel  hediye  takdimi olmamıştır. Şehrimizi ziyaret eden Devlet Büyüklerimizle birlikte gelen heyetlere ilimizde üretilen ve şehrimizin kültürünü ve tarihini sembolize eden tanıtan sembolik hediyeler verilmiştir. Ayrıca adı geçen işyeri sahibinin babasının Daire Başkanı yapıldığına ilişkin yalan haberler yer almıştır. M. Ata Altun isimli personel emeklidir ve  hakkında  yeni bir işlem yapılmamıştır" ifadelerine yer verildi.

"AHLAKSIZLIK"

Devlet büyükleri ve Soylu ya herhangi bir hediyenin verilmediği ileri sürülen ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 7 =