İşten çıkarıldı, bisikletle Ankara'ya kadar gelip eylem yaptı

İzmir'in Menemen ilçesinde yerel seçimlerden sonra belediyedeki işine son verilince CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmek için  bisiklet  ile Ankara'ya gelen işçi Bayram Akbaş (49)

haber7
0

Menemen Belediyesi nde , 31 Mart yerel seçimlerinde CHP li Serdar Aksoy un seçimi kazanması ardından haziran ayında 284 işçinin işine son verildi.  İşten  çıkarılanlar arasında yer alan evli ve 4 çocuk babası Bayram Akbaş , kendisi ve işsiz kalan diğer arkadaşları adına hak arama mücadelesi başlattı. Akbaş , CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmek ve derdini anlatmak amacıyla 20 Ağustos Salı günü Menemen den bisikletiyle yola çıktı. Menemen-Ankara arasında yaklaşık 610 kilometrelik yolu bisikletiyle kat eden Akbaş , 1 hafta sonunda dün akşam saatlerinde  Ankara  ya ulaştı. Akbaş , CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmek için sabah CHP Genel Merkezi ne geldi. Ancak , Kılıçdaroğlu nun İstanbul da olması sebebiyle görüşemeyen Akbaş , burada açıklamada bulundu.

KILIÇDAROĞLU NUN SÖZÜNE İNANARAK BU EYLEMİ YAPTIM CHP Genel Merkezi önünde , "Mücadele edenin kaybetme ihtimali hep vardır ama mücadele etmeyenin kazanma ihtimali hiç olmayacak yazılı pankart açan Akbaş , emekli olmasına 2 yıldan az bir süre kaldığını söyleyerek , "Göreve yeni başlayan CHP li belediye başkanı Serdar Aksoy tarafından ilk hafta 284 arkadaşımızın yasal düzenleme yapılacağı iddia edilerek işlerine son verildi. Arkasından benim de içinde bulunduğum 30 kişi kıdem tazminatları ödeneceği söylenerek ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 1 =