Artvin'e 3 milyar liralık yol

Tarım ve Orman Bakanı  Bekir Pakdemirli  , Devlet Su İşlerince (DSİ) Artvin'de yaklaşık 3  milyar  liranın üzerinde  ulaşım  yatırımı yapıldığını bildirdi. Artvin'de bugüne kadar toplam 216.6 kilometre kara yolu , 26.8 kilome

haber7
0

Tarım ve Orman Bakanı  Bekir Pakdemirli  , yaptığı yazılı açıklamada , Bakanlığa bağlı DSİ Genel Müdürlüğünün ülke genelinde bugüne kadar tarımsal sulamadan içme suyuna , taşkın korumadan baraj inşaatına kadar pek çok yatırımı hayata geçirdiğini belirtti.

DSİ nin sadece su ile ilgili işleri değil , aynı zamanda kara yolları , tüneller , köprüler ve viyadükler de inşa ettiğine dikkati çeken Pakdemirli , bu çerçevede bugüne kadar toplam 930 kilometre kara yolu , 441 köprü ve viyadüğün tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulduğunu kaydetti.

Pakdemirli , bu yatırımlardan  Artvin  in de fazlasıyla nasibini aldığına işaret ederek , "Artvin de bugüne kadar toplam 216.6 kilometre kara yolu , 26.8 kilometrelik tünel inşaatı tamamlandı. Ayrıca 35 köprü ve viyadük inşaatı bitti. Bu çalışmalarla  Artvin  de yaklaşık 3  milyar  liranın üzerinde  ulaşım  yatırımı yapıldı" ifadesini kullandı.

Açıklamada ,  Artvin  e yapılan ve yapımı süren DSİ  ulaşım  yatırımları şöyle sıralandı:

"Borçka Barajı inşa edilirken 27 ,994 kilometrelik Borçka-Artvin kara yolu , 6 ,742 kilometrelik Borçka-Murgul kara yolu inşaatı tamamlandı. 16 ,499 kilometre de köy yolları yapıldı. Ayrıca baraj inşaatı kapsamında 4 ,760 kilometrelik 12 tünel ve 1 ,042 kilometrelik 10 köprü ve viyadük tamamlandı. Muratlı Barajı inşaatı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 9 =