Binali Yıldırım kendi kullandığı araçla Nemrut’a çıktı

Türkiye'nin son Başbakanı , Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) eski Başkanı  Binali   Yıldırım  , kendisi  kullandığı   araçla   Nemrut   Krater  Gölüne çıktı.

haber7
0

Gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Bitlis’e geleni son Başbakanı  Binali   Yıldırım  ,  Nemrut   Krater  Gölü’ne giderken aracı kendisi kullandı. Yanında bulunan AK Parti Bitlis Milletvekili Vahit Kiler ile sohbet ederek  Nemrut   Krater  Gölü’ne giden  Yıldırım  , yolcuktan büyük keyif aldığını söyledi. 

Nemrut  Krater  Gölünün ve Dağının 7 bin yıllık Bitlis tarihinde çok önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden  Yıldırım  , “Nemrut 7 bin yıllık Bitlis tarihi içerisinde önemli bir yere sahip.  Nemrut   Krater  Gölü en son kayıtlara göre bin 440 yılında lav püskürtmeye başlamış o günden bugüne kadar da gayri faal durumda. Ancak 12 kilometrekareyi bulan gölün etrafı muazzam bir doğal güzelliğe sahip. Burası adeta keşfedilmeyi bekleyen cennetten bir köşe. Son yıllarda hükümetimizin ve Bitlis milletvekillerimizin gayretleri ile değişim ve ulaşıma yönelik güzel çalışmalar yapıldı” diye konuştu. 

Yıldırım ve beraberindekiler ,  Nemrut   Krater  Gölünde bir  Gezi  düzenleyerek bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler. 

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 2 =