2019 KPSS sınav sonucu açıklanıyor! ÖSYM duyurum yayımladı

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) memur adayları için  2019   KPSS  sonuçlarını ÖSYM giriş sonuç sayfasında yayınlayacak. Genel Kültür - Genel Yetenek , Eğitim Bilimleri ve alan sınavlar

haber7
0

KPSS sonuçları için gözler  ÖSYM  ye çevirdi. Üniversitede 4 yıllık bölüm okuyup memur olma hayali ile sınava giren adayları 4 Temmuz da gerçekleştirilen  KPSS  Genel Kültür-Genel Yetenek sınavına girdi. 20-21 Temmuz tarihleri arasında ise Alan Bilgisi sınavı üç farklı oturumda gerçekleştirildi. Son olarak yine öğretmen adaylarını yakından ilgilendiren Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi 28 Temmuz tarihinde düzenlendi. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) memur adayları için 2019  KPSS  sonuçlarını  ÖSYM  giriş sonuç sayfasında 29 Ağustos perşembe günü açıklanacak.

 

 

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün Twitter üzerinden yaptığı açıklamada  2019  Kamu Personeli Seçme  sınav  sonucunun belirtilen tarihte açıklanacağını duyurdu.

Adaylar  KPSS   sınav  sonuçlarını , T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir.  sınav  sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

 

 

ÖSYM ŞİFRESİNİ UNUTANLAR SONUÇLARI NASIL ÖĞRENEBİLECEK?

Sınava giren adaylar sonuçlar ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 6 =