Erzurum'daki selin büyüklüğü gün ağarınca ortaya çıktı

Erzurum'un  Oltu  ilçesinde dün akşam etkili olan sağanak ve dolu , büyük zarara yol açtı. Alatarla Mahallesi'nde köprü yıkan sağanak , araçları sürükledi. Mahalledeki zararın büy&u

haber7
0

Oltu ilçe merkezi ve bağlı mahallelerde dün saat 17.00 de başlayan sağanak ve dolu , kısa sürede sele dönüştü. Sitare Dağı ndan gelen  sel  suları , ilçe merkezindeki caddeleri taş ve çalılarla doldurdu. Cadde ve sokakları tahrip eden yağmur , Halitpaşa Mahallesi nde vatandaşlara korkulu anlar yaşattı. Evlerinu su basan vatandaşlar , gecenin ilerleyen saatine kadar temizlikle uğraştı. Halitpaşa Mahallesi Muhtarı Orhan Kul , sağnak yağmur sonrası sokakların tahrip olduğunu , çözüm bulunmasını istedi. Yağmurun etkisini kaybetmesinden sonra  Oltu  İlçe Belediyesi temizlik çalışmalarını başlattı.

ALATARLA KÖYÜNDE ZARAR GÜNDÜZ  ortaya  ÇIKTI Bu arada  Oltu  ve çevresinde etkili olan sağanak en büyük zararı Alatarla Mahallesi ne verdi. İlçe merkezine yaklaşık 35 kilometre mesafedeki mahallede , köprü yıkıldı.  sel  suları Ali Kartal a ait traktör ile Abdulkadir Zengin e ait minibüsü sürükleyerek , götürdü. Elektrik kesintisi de yaşanılan mahallede  selin  yol açtığı zarar , havanın aydınlanmasıyla  ortaya  çıktı.

Tüm sokakları çamurla kaplanan mahallede , suların sürüklediği traktör ve minibüs enkaz halinde bulundu. Mahalle sakinleri , hasar tespiti yapılmasını istedi. 

Yedi Gündem Abone ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =