Faiz indirimi konut piyasasını canlandırdı

Türkiye'de yılın 7 ayında en çok  konut  satışının yapıldığı 7. il olan Konya'da , bankaların  konut  kredisi  faiz  oranlarını yüzde 1'in altına çekmesi  konut   piyasasını  canlandırdı.

haber7
0

Konya Emlakçılar Odası Başkanı Sedat Altınay ,  konut  kredisi  faiz  oranlarının düşmesiyle piyasaların hareketlendiğini söyledi.

Gayrimenkul sektörünün bir süredir durağan olduğunu dile getiren Altınay , şöyle konuştu:

"Devlet , gayrimenkul sektörünün canlanması için önemli adımlar attı. Bu adımların başında da tapu harçlarının yıl sonuna kadar düşürülmesi , damga vergisinin ve KDV nin düşürülmesi vardı. Bu çalışmalarla bir canlılığın yaşanması söz konusuydu. Ancak buna ilaveten  faiz   indirimi   konut   piyasasını  canlandırdı. Çok sayıda kişi  konut  almak için kredi başvurusunda bulundu. Bu canlanma da birçok  konut  alıcısı için bir fırsat oldu. Hem yurt içi hem de yurt dışındaki vatandaşların gayrimenkule yatırım yapmalarının tam zamanı."

"Konuta olan talep oldukça fazla"

Altınay , Konya nın  konut  satışında önde gelen illerden olduğunu belirterek , şöyle devam etti:

"Özellikle  konut  alacak vatandaşlar varsa düşük  faiz  oranlarıyla birlikte hiç vakit kaybetmeden gayrimenkule yatırım yapmaya devam etsinler. Konya da depreme dayanıklı , hayat standartları yüksek , güvenlikli ve kaliteli konutlar inşa ediliyor. Metrekareler de oldukça yüksek. Yani İstanbul , Ankara ya da İzmir e nazaran bizdeki konutların metrekareleri ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 6 =