Trump: Kanımda Almanlık var! Merkel: PıhımmmPF

 ABD  Başkanı Donald  Trump  ile  Almanya  Başbakanı Angela Merkel'in G7 Zirvesi'nin son günündeki görüşmesine Trump'ın sözleri damga vurdu.

haber7
0

ABD Başkanı Donald  Trump  ile  Almanya  Başbakanı Angela  Merkel  in G7 Zirvesi nin son günündeki görüşmesine  Trump  ın sözleri damga vurdu.

 

 

Görüşmenin basına açık kısmında konuşan  Trump  , bir ara duraksayıp "Benim  Kanımda   Almanlık  var" dedi.  ABD  Başkanının bu sözlerine  Merkel  in tepkisi ise komik oldu. Alman Şansölye , gülmemek için kendisini zor tuttu.

TRUMP HAKLI! KANINDA ALMANLIK VAR

 

 

Donald  Trump  14 Haziran 1946 da New York ta dünyaya geldi. Kökenleriyle alakalı çok sayıda karmaşık bilgiler bulunsa da ,  Trump  ın dedesinin  Almanya  dan Amerika ya göç ettiği biliniyor. Almanya nın Mannheim şehri yakınlarındaki Kallstadt köyünde doğan dedesi Friedrich  Trump  , Alman tarihçilere göre , 1885 te  ABD  ye göçmüş , 1901 de  Almanya  ya dönüp evlenerek eşiyle birlikte yeniden  ABD  ye gitmiş , daha sonra 1905 te yeniden ülkesine girmek istediğinde askerlik yapmadığı için geri çevrilmişti. O sırada da  Trump  ın babası Fred  Trump  New York ta doğmuş. Trump Temmuz 2018 de yaptığı bir açıklamada da annesinin İskoç olduğunu söylemişti.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 9 =