Trump: Gümrük vergisi olmadan da anlaşabiliriz

ABD Başkanı Donald  Trump  , Avrupa Birliği (AB) ile ticaret konusunda ,  Gümrük  vergisini gündeme getirmeden de anlaşabileceklerini söyledi.

haber7
0

G7 Zirvesi ardından  Biarritz  de düzenlenen basın toplantısında konuşan  Trump  , Avrupa dan araç ithalatına tarife uygulamadan ABD ile Avrupa Birliği nin adil bir ticaret anlaşmasına varabileceklerini düşündüğünü söyledi.

Avrupa Birliği ile ticaret konularında müzare etmenin zorlu olduğunu ifade eden  Trump  , "Avrupa Birliği ile bir  anlaşma  yapmaya çok yakın olabiliriz , çünkü onlar tarife istemiyorlar. Tarife rotasında ilerlemeden  AB  ile bir  anlaşma  yapabileceğimizi düşünüyorum" dedi.

ABD ile  AB  arasındaki ticaret görüşmelerinde , otomotiv sektöründeki  gümrük vergisi  konusunun yanında , tarımsal ürünlerin de kapsama alınması konusundaki görüş ayrılığı da etkili oluyor.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: DHA

.yedigundem-title { font-size:20px !important;border-top: solid 1px rgba display: block; padding-top: 20px; margin-bottom: 12px; } ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 2 =