2019 Öğretmen eğitime hazırlık ödeneği yani kırtasiye yardımı ne zaman yatacak?

 2019  ve 2020 yıllarını kapsayan Öğretmen  eğitime   hazırlık   ödeneği   yani   kırtasiye  parası ne  zaman  hesaplarda olacak? Okulların açılmasına kısa bir süre kalması sebebiyle öğretmen  eğitime   hazırlık   ödeneği 

haber7
0

Kamu görevlilerinden bazılarına her öğretim yılı için bir defa olmak üzere ödenen  eğitime   hazırlık  ödeneğinin tutarı belli oldu. Gelen zamlarla birlikte 2019 yılında brüt 1.180 TL tutarında ödenecek olan  kırtasiye yardımı  net miktarı ise 1.171 TL oldu. Peki  öğretmen   kırtasiye yardımı  ne  zaman  hesaplarda olacak?

 

 

2019 EĞİTİME HAZIRLIK ÖDENEĞİ NE  zaman  YATACAK?

Geçtiğimiz dönem okullar 17 Eylül de açılmış ve  öğretmen   eğitime hazırlık ödeneği  10 Eylül de gerçekleşmişti. Milli Eğitim Bakanlığı henüz net bir tarih paylaşmamasına karşın 019 yılında okulların 9 Eylül tarihinde açılacağı göz önünde bulundurulursa ,  kırtasiye  parası için ödemelerin 2 Eylül tarihinde yapılacağı ön görülüyor.

 

 

HANGİ ÖĞRETMENLERE %50 Sİ ÖDENECEK?

Öğretmenler izin kullanmaları ve ilk defa göreve başlamaları durumuna göre göreve başladıkları tarihe göre  eğitime hazırlık ödeneği  alacaklar. 

Birinci dönem ders yılı bitmeden göreve başlayanlara ,  hazırlık  ödeneğinin %75’i tutarında ödeme yapılıyor.

Birinci dönem ders yılı bitimi ile ikinci dönem ders yılı bitimi arasında kalan dönemde göreve başlayanlara , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 5 =