2019 - 2020 Öğretmen seminerleri ne zaman yapılacak? Tarih değişti mi?

Milli Eğitim Bakanlığı çalışma takvimine göre öğretmen  seminer  tarihleri belli oldu.  2019  -  2020  eğitim öğretim yılı kapsamında Remel Eğitim , Ortaöğretim , Mesleki ve Teknik Eğitim , Din Öğretimi , Hayat Boyu &

haber7
0

MEB tarafından açıklanan program içerisinde; okul öncesi , ilkokul , ortaokul , lise , mesleki ve teknik liseler , imam hatip ortaokulları ve liseler , özel eğitim ve rehberlik hizmetleri alanlarında hizmet veren için  öğretmen   seminerleri  yapılacak.  2019  -  2020  eğitim öğretim yılı kapsamında  öğretmen  seminerleri 2 Eylül ile 5 Eylül tarihleri arasında tamamlanacak. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk , önümüzdeki senelerde seminerler  öğretmen  isteğine göre şekilleneceğini , öğretmenlerin akredite olan kurumlardan istedikleri , kendini geliştirmek istediği eğitimi alabileceklerini ifade etti. 

ÖĞRETMEN SEMİNERİNDEN NELERE YER VERİLECEK?

1. Eğitimin niteliğini geliştirmek ve verimliliği arttırmak.

2. Alan bilgisi ve öğretimi konusunda öğretmenlerin mesleki gelişimlerine katkı sağlamak.

3. Yenilenen öğretim programları hakkında öğretmenlerin bilgilenmelerini ve içeriğini müzakere etmelerini sağlamak.

4. Derslerin işlenişinde uygulanan yöntem ve teknikler , kullanılan öğretim materyalleri ile ölçme ve değerlendirme kriterleri hakkında öğretmenlerin bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunmalarını sağlamak.

5. Eğitim öğretimde karşılaşılan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =