Akrepleri ıslah edeyim dedi, büyük bir alan küle döndü

Kayseri'de Hasan Dağı eteklerinde yerleşim yeri yakınında akreplerin  ıslah  edilmesi amacıyla anız yakılması , rüzgarında etkisiyle büyüyerek 50 hektarlık alana yayıldı.

haber7
0

Kayseri nin Melikgazi İlçe sınırları içinde bulunan Hasan Dağı eteğinde iddiaya göre yerleşim yeri yakınında akreplerin islah edilmesi amacıyla yakılan anız , paniğe neden oldu. Yerleşim yerlerine de yakın olan bölgedeki  yangın  , 1 saat süren çalışma ile söndürüldü.

Yangın , saat 17.50 sıralarında Melikgazi ilçesi , Eğribucak Mahallesi ndeki Hasan Dağı eğetinde meydana geldi. İddiaya kimliği belirsiz bir kişi , dağ kenarında bulanan evlere inen akreplerin  ıslah  edilmesi için dağ yüzeyindeki alanı yaktı. 

Rüzgarın etkisiyle büyüyen ve yerleşim yerlerine sıçrayan  yangın  paniğe neden oldu. Yaklaşık 50 hektarlık  alan  kısa süre yandı. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ve Orman Müdürlüğü ekipleri , dağın yüzünü tamamen kül eden yangını 1 saat süre süren çalışma ile söndürdü. Polis ekipleri yangına çıkmasına neden olan kişi hakkında işlem yaptı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: DHA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 3 =