Şırnak Valiliği açıkladı! 15 gün süreyle yasaklandı

 Şırnak   Valiliği  , İçişleri Bakanlığınca 3 ile atanan kayyum kararına karşı kentte yapılması planlanan yürüyüş ve basın açıklaması gibi etkinliklerin yasaklandığını açıkladı.

haber7
0

İçileri Bakanlığınca HDP li Diyarbakır , Mardin ve Van büyükşehir belediye başkanlıklarına yapılan görevlendirme sonrası  Şırnak  ta yapılması planlanan eylem ve etkinlikler 15 gün süreyle yasaklandı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada , İçişleri Bakanlığı nca haklarındaki terör soruşturmaları nedeniyle HDP li Diyarbakır , Mardin ve Van büyükşehir belediye başkanlarının görevden alınmasın ardından  Şırnak  ta yapılması planlanan eylem ve etkinlerin 15 gün süreyle yasaklandığı bildirildi.

Açıklamada , şu ifadelere yer verildi:

"İlimiz sınırları içerisinde farklı kesimler arasında çatışma çıkmasının önlenmesi , milli birlik ve beraberliğimizi zedeleyici mevcut dengeyi bozacak eylemlerin önüne geçilebilmesi , milli güvenlik , kamu düzeni , kamu güvenliği , cumhuriyetin nitelikleri , devletin ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğünün korunması , suçların önlenmesi ve istenmeyen olayların yaşanmaması amaçlanmaktadır. Bu sebeple 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunu nun 11/C maddesi ile 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu nun 17 nci maddesi gereğince Diyarbakır , Van ve Mardin Büyükşehir Belediye başkanlarının görevden alınmalarını protesto etmek amacıyla açık alanda gerçekleşebilecek yürüyüş , basın açıklaması , mezarbaşı anma , oturma eylemi , stand açma , çadır kurma , bildiri dağıtma , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 4 =