Kadın avukat dehşeti yaşadı! Eşi gözaltında...

Sivas'ta  Eşi  A.H. tarafından darbedildiği iddia edilen  avukat  Tuba H. , (34) hastanede tedavi altına alındı. Eşini dövdükten sonra kaçan esnaf A.H. ise polis ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı.

haber7
0

Olay , dün Kardeşler Mahallesi nde meydana geldi.  Sivas  Barosu na kayıtlı  avukat  2 çocuk annesi Tuba H. ile kasap  Eşi  A.H. , henüz bilinmeyen sebeple tartıştı. Tartışmanın ardından iddiaya göre A.H. eşini 10 yaşındaki çocuğunun önünde darbetti. Çevredekilerin haber vermesiyle olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Vücuduna ve yüzüne aldığı darbelerle yaralanan  avukat  Tuba H. , kaldırıldığı Numune Hastanesi ndeki ilk müdahalesinin ardından sevk edildiği Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi nde tedavi altına alındı. Tuba H. nin elmacık kemiğinde kırıklar olduğu öğrenildi. Olayın ardında kaçan koca A.H. ise polis ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı.

BARO BAŞKANLIĞI NDAN TEPKİ

Sivas Baro Başkanı Hacı Yılmaz Demir baroda düzenlediği basın toplantısında  Kadın  avukatlarla birlikte meslektaşlarının yaşadığı eş şiddetine tepki gösterdi. Başkan Demir , "25 Ağustos tarihinde gerçekleşen ve baromuza kayıtlı bir  Kadın  meslektaşımızın  Eşi  tarafından hali hazırda boşanma davası da devam ediyor.  Eşi  tarafından sokak ortasında 10 yaşındaki çocuğunun gözleri önünde şiddet olayı yaşandı. Olayda bir bıçaklama girişimi de söz konusu. Meslektaşımızın maruz kaldığı haksız bu çirkin hadise kısa süre öncesinde olmasına rağmen her geçen gün Türkiye de ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 1 =