Galataport İstanbul mayıs ayında açılacak

Karaköy sahil şeridine 200 yıl sonra erişim imkanı verecek , turizmden kültür-sanata kadar hayatın her alanına dokunacak bir dünya projesi olan  Galataport   İstanbul  , 2020’nin  mayıs   ayında  açılmaya hazırlanıyor.

haber7
0

İhale bedeli dahil toplam 1 ,7 milyar dolarlık yatırım yapılan ve Karaköy sahil şeridine 200 yıl sonra erişim imkanı verecek , Galataport  İstanbul  , 2020’nin  mayıs   ayında  açılmaya hazırlanıyor.

Doğuş Grubu ile Bilgili Holding’in ortaklaşa hayata geçirdiği  Galataport   İstanbul  projesinin tanıtım toplantısı ,  Doğuş Grubu  Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Ferit Şahenk ve Bilgili Holding Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Bilgili’nin katılımıyla  Galataport  İstanbul’da gerçekleştirildi. Turizmden kültür sanata , gastronomiden alışverişe kadar hayatın her alanına dokunacak olan simge proje , 2020’nin  mayıs   ayında  açılacak.  Galataport   İstanbul  , dünyanın en büyük sahil şeridi projelerinden biri olarak yepyeni bir destinasyon haline gelecek. "DOĞUŞ GRUBU İÇİN BİR USTALIK DÖNEMİ ESERİ" 

Ferit Şahenk , toplantıda yaptığı konuşmada ,  Galataport   İstanbul  projesinin Türkiye ve  İstanbul  için "bir pırlanta" niteliği taşıdığını ve bu projenin  Doğuş Grubu  için de bir ustalık dönemi eseri olduğunu söyledi.

Şahenk , yılda 7 milyonu yabancı turist olmak üzere 25 milyon ziyaretçiyi ağırlayacak olan  Galataport  İstanbul’un sahasında barındırdığı 2 müze ve ortalarında yer alan 14 bin metrekarelik rekreasyon alanı ile beraber kültür-sanat hayatı için de yeni ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 3 =