İşlerine dönmek için '125 gündür' eylemdeler

 Bolu  Belediyesinde işten çıkarılan işçiler , göreve dönebilmek için belediye önünde  125   gündür  eylemlerine devam ediyor.

haber7
0

Demokrasi Meydanı nda kurdukları çadırda eylemlerini sürdüren işçileri ziyaret eden Hizmet-İş Sendikası  eylem  Düzenleme Kurulu Başkanı ve Genel Sekreter Yardımcısı  Remzi Karataş  , Bolu Belediyesinde yaşanan sendikal baskı , tehdit ve işten çıkarmalara karşı başlatılan oturma eyleminin  125  inci güne ulaştığını söyledi.

Karataş , eylemin kararlılıkla sürdürüldüğünü belirterek , "Bu kararlılığımız , haksız ve hukuksuz bir şekilde işten atılan üyelerimiz tekrar eski işlerine kavuşuncaya kadar devam edecek çünkü burada bir mağduriyet var ve bunun bir an evvel giderilmesi gerekmektedir. Burada emekçilere , kendi irade , karar ve tercihleriyle gönül verdikleri sendikamızdan koparmak için baskı yapılmış , baskı ve tehditlere boyun eğmeyen arkadaşlarımız acımasızca işten atılmıştır." dedi. 

Bu  125  günlük süreçte Belediye Başkanı  Tanju Özcan  ile defaatle görüşmeler yaptıklarını belirten Karataş , "Ancak Sayın Özcan seçim öncesi ve mazbata alırken verdiği taahhütleri yerine getirmediği gibi görüşmelerde verdiği sözleri de yerine getirmekten imtina etmektedir. CHP li Özcan ın bazı basın-yayın organlarında yer alan gerçek dışı iddiaları ve beyanlarına tanık olmaktayız. Örneğin ,  İşten çıkardığımız işçilerin 70-75 i bizi neden işten çıkardın demedi. şeklinde gerçek ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =