Yer Kayseri: Kaplan yavrusunu görenler şaşırıyor

 Kayseri  Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi'nde bulunan ve annesi tarafından kabul edilmeyen aslan yavrusu 'Pusat'ın bakımını hayvanat bahçesinde görevli Adem Delioğlan bir baba şefkatiyle yapıyor.

haber7
0

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi nde görevli Adem Delioğlan , annesi tarafından kabul edilmeyen aslan yavrusu "Pusat"ı sahiplenerek baba şefkatiyle büyütüyor.

Hayvanat bahçesinin kralı aslan yavrusu Pusat ın beslenmesi ve temizliğiyle sabahtan akşama kadar ilgilenen Delioğlan , işini severek yapıyor.

Aslan yavrusuna gözü gibi bakan Delioğlan , kucağında taşıdığı , elleriyle beslediği Pusat ı yanından hiç ayırmıyor.

Hayvanat bahçesi sorumlusu Burhanettin Bacak , AA muhabirine yaptığı açıklamada , Pusat ın 23 Nisan da doğduğunu ve hayvanat bahçesindeki 8 inci aslan olduğunu söyledi.

Yavru aslanın doğumunun ardından annesi tarafından kabul edilmediğini ve beslenme konusunda sıkıntılar yaşadığını anlatan Bacak , hayvan bakıcısı Adem Delioğlan ın bu durumun ardından harekete geçerek özel bir ilgiyle Pusat ı koruma altına aldığını ifade etti.

Delioğlan ın , hasta aslan yavrusuna şefkatle baktığını belirten Bacak , "Baba şefkatiyle yaklaşıyor ve bakımını yapıyor. Pusat ın annesi kabul etmediği için bazı sağlık problemleri oldu. Yavrumuzun gerek veteriner gerekse sağlık teknikerlerimiz tedavilerini yaptılar. Şu an gayet sağlıklı bir şekilde hayatına devam ediyor." dedi.

"PUSAT A KARŞI ÖZEL BİR İLGİM VAR"

Adem Delioğlan ise aslanların bakıcılığını yaptığını , bu durumun ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 1 =