YKS'de ek tercihler ne zaman başlıyor! 2019 ek kontenjanlar ne zaman açıklanacak!

 YKS  tercihlerinin tamamlanması ile birlikte öğrenciler için  YKS  ek yerleştirme tercihi heyecanı başladı. Herhangi bir Lisans ve Ön Lisans programına yerleşmeye hak kazanamayan öğrenciler , ÖSYM tarafından açıkla

haber7
0

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen  YKS  tercihlerinden sonra öğrenciler şimdi de gözünü  YKS  ek yerleştirme tercihlerine çevirdi. YSK tercihi sonrası herhangi bir Lisans ve Ön Lisans programına yerleşmeye hak kazanamayan öğrenciler ek yerleştirme kontenjanlarından yararlanacak. Peki YKS ek tercih kılavuzu ne  zaman  yayınlanacak? Üniversite ek  tercihler  ne  zaman  başlayacak? Ek  kontenjanlar  ne  zaman  açıklanacak? İşte tüm soruların cevapları;

 YKS EK TERCİHLERİ NE  zaman  BAŞLAYACAK?

2019  YKS  ek tercih kılavuzu ÖSYM tarafından henüz yayınlanmadı. Bu sebepten ötürü  YKS  ek tercihlerinde ne  zaman  başlayacağı hakkında resmi bir açıklama bulunmuyor.

Fakat geçtiğimiz yıl  YKS  tercihleri 7-14 ağustos tarihlerinde alınmış , tercih sonuçları ise 31 Ağustos ta duyurulmuştu. Ek  tercihler  ise 14-20 Eylül tarih aralığında gerçekleştirmişti. Bu tarihleri baz alındığında söz konusu  YKS  ek yerleştirme sürecinin bu hafta balaması bekleniyor. 

YKS EK KONTENJAN VE TABAN PUANLARI NE  zaman  AÇIKLANACAK?

YKS ek kontenjan ve taban puanları henüz YÖK tarafından açıklanmadı. Ek kontenjan tercih kılavuzunun yayınlanması ile birlikte YKS ek kontenjan ve taban puanları da açıklanacak.

YKS EK TERCİH ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 6 =