Yakın gelecekte Roma, Adana gibi olacak

İklim değişikliği üzerine çalışan uzmanların araştırmaları , 2050'de Roma'daki ortalama sıcaklığın Adana'nın günümüzdeki seviyesine erişebileceğini ortaya koyuyor.

haber7
0

İklim değişikliği üzerine  ETH Zürih  te araştırmalarda bulunan bilim insanları  Yakın  geleceğe dair hiç de iç açıcı olmayan verileri açıkladı. Araştırmaya göre 2050 yılında İtalya nın başkenti  Roma  ,  Adana  kadar sıcak bir yere dönüşecek.

LONDRA , BARCELONA KADAR SICAK OLACAK

Serin havası ve yağmuruyla ünlü  LONDRA  için de durum pek farklı değil.  LONDRA  nın  gelecekte  Barcelona kadar sıcak bir kente dönüşeceği araştırmalar sonucnda ortaya çıktı.

3.5 - 4 DERECE ARTACAK

Araştırma sonuçlarına göre  Avrupa  da önümüzdeki süreçte yaz mevsimi şimdikinden çok daha sıcak olacak. Buna göre kıtadaki ortalama sıcaklık 3.5 ilâ 4 derece arasında bir artış gösterecek.

EN ÇOK  KUZEY  KENTLERİ ETKİLENECEK

İklim değişikliğine bağlı olarak artan hava sıcaklığı en çok  KUZEY  yarımküredeki kentleri etkileyecek. Buna göre  KUZEY  kentlerinin hava sıcaklıkları mevcut durumda ortalama bin kilometre güneylerindeki kentlerin değerlerine  Yakın  bir seviyeye çıkacak.

PARİS ,  AVUSTRALYA  KADAR SICAK OLACAK

Konum itibarıyla kuzeyde bulunan Paris de bu iklim değişikliğinden nasibini alacak ve hava sıcaklığı  AVUSTRALYA  nın ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 1 =