Eminönü-Alibeyköy tramvay hattında altyapı çalışması

Çalışma sebebiyle Atatürk Caddesi ile Yavuz Selim Köprüsü Kavşağı , pazartesi gününden itibaren 30 gün süreyle trafiğe kapatılacak.

haber7
0

Eminönü-Alibeyköy Tramvay altyapı deplase (taşıma) çalışması sebebiyle Atatürk Caddesi ile Yavuz Selim Köprüsü Kavşağı pazartesi gününden itibaren 30 gün süreyle trafiğe kapatılacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) , Eminönü-Alibeyköy  tramvay  Hattı için  altyapı  deplasesi kapsamında Atatürk Caddesi-Yavuz Selim Köprüsü Kavşağı nın yarından itibaren 30 gün süreyle trafiğe kapatılacağını , alternatif güzergahlardan ise trafiğin aksamadan işleyeceğini duyurdu.

Yapımı hız kazandığı belirtilen Eminönü - Alibeyköy  tramvay  Hattı nın  altyapı  deplasesi Alibeyköy de İSKİ ve İGDAŞ tarafından yapılacak. Bölgede trafiğin , Kıryokuşu Sokak , Nihan Sokak ve Ceylan Sokak üzerinden çift yönlü olarak aksamadan işleyeceği ifade edildi. Alibeyköy Atatürk Caddesi ni transit olarak kullanacak araçların ise , alternatif olarak Fatih Sultan Mehmet Bulvarı nı kullanmaları tavsiye edildi.

Raylı sistem , deniz ve lastik tekerlekli toplu ulaşım araçlarını şehrin merkezinde entegre edecek olan  Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı  nın 2020 nin ikinci yarısında tamamlanması hedefleniyor. Eminönü Meydanı nda Kabataş-Bağcılar Tramvayı na entegre olarak başlayacak olan  tramvay  , Unkapanı , Cibali , Fener , Balat , Ayvansaray , Eyüp , Silahtarağa gibi tarihi semtlerden geçerek Alibeyköy Cep Otogarı na ulaşacak.  tramvay  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 8 =