Erzurum Şehir Hastanesi'nin yüzde 95'i tamamlandı

Yapımına 6 yıl önce başlanan ve 1250 yatak kapasitesiyle Türkiye'nin en büyük  Sağlık  kuruluşlarından biri olacak  Erzurum   Şehir  Hastanesi'ndeki çalışmaların  yüzde  95'inin tamamlandığı bildirildi

haber7
0

Erzurum un Yakutiye ilçesinde 2013 yılında yapımına başlanan , 400 bin metrekare kapalı alana sahip  Erzurum   Şehir   Hastanesi  ndeki çalışmalarda sona gelindi.

Sağlık Bakanlığının , Doğu Anadolu daki en önemli  Sağlık  projeleri arasında yer alan hastanenin bin 250 olan yatak kapasitesi ihtiyaç durumunda 3 bine çıkarılabilecek.

Toplam 264 bin metrekare alanda inşa edilen ve 6 binadan oluşacak hastanenin yüzde 95 lik bölümü tamamlandı. Eski  Sağlık  Bakanı ve AK Parti  Erzurum  Milletvekili  Recep Akdağ  , hastanedeki incelemesi sonrası yaptığı açıklamada , "çevre dostu" olarak inşa edilmesi nedeniyle "Leed Gold" sertifikası almaya hak kazanan hastanede vatandaşlar için her türlü konforun düşünüldüğünü söyledi.

Hastaneye giden yol ve alt geçitlerin bir an önce tamamlanması için ilgili kurumları uyardıklarını , hummalı çalışmalarla hastanenin kısa zamanda tamamlanması için her türlü gayreti gösterdiklerini belirten Akdağ , "Sağlık Bakanlığımız , hastanenin yapımı ve Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinin tadilatı ile ilgili her konuda yakın ilgi gösterdi. İlettiğimiz hiçbir talebi geri çevirmeyen  Sağlık  Bakanımıza ve yetkililere çok teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Akdağ , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetin bu eserde büyük emeği olduğuna dikkati çekerek , şunları kaydetti:

"Türkiye de ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =