Türkiye'nin hamlesi yetti! PKK/YPG Esed'in kapısını çaldı

Suriye'nin kuzeyinde oluşturulmaya başlanan güvenli bölge ile mevzi kaybeden terör örgütü YPG/PKK ,  Esed  rejimine özerklik konusunda yeni görüşme istedi.

haber7
0

Türkiye nin terör örgütü YPG/PKK yı  Suriye  de Fırat ın doğusunda etkisiz hale getirmek için  ABD  ile yaptığı güvenli bölge anlaşması örgütün elini ayağına dolaştırdı.  Türkiye  nin adımları karşısında ne yapacağını bilemeyen terör örgütü , zaman zaman çatıştığı  Esed  rejimine diyalog çağrısı yaptı.

Terör örgütü , rejimden işgal ettikleri bölgelerde sözde özerk yönetimi de tanımalarını istedi. Terör örgütü ile eli kanlı rejim daha öncede  Suriye  de bulunan petrol gelirleri ve barajların paylaşılması konusunda da iş birliği yapmıştı.  PYD  nin terör koridoruna büyük bir darbe indirecek olan "güvenli bölge"  Türkiye  nin güney sınırının daha huzurlu hale gelmesini sağlayacak.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: STAR GAZETESİ Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 4 =