CHP'li başkan, CHP'li Özakcan’ın belediyeyi nasıl soyduğunu anlattı

Aydın’ın  Efeler  ilçesinin CHP’li Başkanı Mehmet Fatih Atay , önceki dönem  belediye  başkanı olan CHP’li Mehmet Mesut Özakcan’ın  belediyeyi   nasıl   soyduğunu  anlattı. CHP’li  başkan  Atay , “&Ou

haber7
0

Aydın’ın  Efeler  ilçesinin CHP’li eski Başkanı Mehmet Mesut Özakcan’ın “organize soygunu” yeni CHP’li  başkan  Fatih Atay’ın anlattıklarıyla deşifre oldu.

Aydın’ın  Efeler  ilçesinde yerel seçimlerin ardından yönetime CHP’li Başkanı Mehmet Fatih Atay geldi. Atay , önceki dönem  belediye  başkanlığı yapan ve seçimlerde aday gösterilmediği için CHP’den istifa eden Mesut Özakcan’ın  Efeler  Belediyesi’nde yapmış olduğu usulsüzlükleri bir bir sıraladı.

BELEDİYEYİ ENKAZA ÇEVİRDİ

CHP’li Atay , “Efeler Belediyesi’nin 17 milyon 480 bin TL’lik borcunun Mali İşler Birimi’nde düzenleme ve görevlendirmeler yapılmasının ardından 18 milyon 987 bin 512 TL olduğu ortaya çıktı. Biz ne yazık ki  Efeler  Belediyesi’ni devraldığımızda sadece maddi anlamda büyük bir enkaz devralmadık , manevi anlamda da enkaz devraldık” dedi.

SAVCILIĞA BİLDİRDİK

CHP’li eski yönetim döneminde ihale yapılmadan ya da bazı mallar alınmadan ödenmesi için belediyeye faturalar kesildiğini belirten Atay , “Organize işin olduğu , hatta bunları imzalayan kişilerin akraba ilişkileri olduğu saptandı” diye konuştu. Usulsüzlükle ilgili hukuki süreç başlattıklarını belirten Atay , “Efeler Belediyesini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =