ABD'den skandal Filistin kararı! Listeden çıkarmışlar

 ABD  Dışişleri Bakanlığının Filistin'i yaklaşık 3 ay önce internet sayfasındaki "bölgeler ve ülkeler" listesinden kaldırdığı ortaya çıktı. FKÖ Yürütme Konseyi Genel Sekreteri Saib Ureykat ,

haber7
0

ABD Dışişleri Bakanlığının  Filistin  i yaklaşık 3 ay önce internet sayfasındaki "bölgeler ve ülkeler" listesinden çıkardığı ortaya çıktı. 

ABD Dışişleri Bakanlığının mayısın sonuna doğru internet sitesinin tasarımını değiştirdiği , bu tarihten sonra da artık "ülkeler ve bölgeler" listesinde  Filistin  e yer vermediği tespit edildi. 

Söz konusu durum bir Twitter kullanıcısının yaptığı paylaşımın ardından ortaya çıktı. Paylaşım sonrasında İsrail basını da  ABD  Dışişlerinin  Filistin  i  Listeden  kaldırdığını yazdı. 

Bakanlık daha önce  Filistin  e sitesinde "Filistin Yönetimi" ya da "Filistin Toprakları" ifadeleriyle yer veriyordu. 

FKÖ DEN TEPKİ

Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) Yürütme Konseyi Genel Sekreteri Saib Ureykat ise duruma yaptığı Twitter paylaşımıyla tepki gösterdi. 

ABD nin , İsrail i  Listeden  çıkarmasının  ABD  nin değil , İsrail in çıkarlarıyla ilgili olduğunu belirten Ureykat , "Gerçeği görmemeye karar vermek , bu gerçeğin varlığını ortadan kaldırdığınız anlamına gelmez." ifadesini kullandı. 

ABD Başkanı Donald Trump , göreve geldiğinden bu yana  Filistin  konusunda İsrail çizgisini destekleyen pozisyon benimsemişti.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 4 =