Açık açık duyurdular! 'Patriot'tan başarılı oldu'

İran Genelkurmay Başkanı Bakıri , 22 Ağustos'ta başkent Tahran'da Cumhurbaşkanı Ruhani'nin katıldığı törenle tanıtılan hava savunma sistemi Baver 373'ün ,  Patriot  PAC-3 sisteminden daha yüksek kabilliyette ve

haber7
0

İran Genelkurmay Başkanı Tümgeneral  Muhammed Bakıri  , yerli üretimleri uzun menzilli hava savunma sistemi  Baver 373  ün , ABD yapımı  Patriot  PAC-3 ten  başarılı  olduğunu ileri sürdü.

 

 

İran yerel medyasına göre , Tahran daki savunma sanayisi fuarını ziyaret eden Bakıri , İran ın yerli üretimi  Baver 373  hava savunma sisteminin , ABD yapımı  Patriot  PAC-3 sisteminden daha yüksek kabilliyette ve birçok konuda daha  başarılı  olduğunu iddia etti. 

22 AĞUSTOS TA TANITILMIŞTI

 

 

İran ın Baver (İnanç) 373 adı verilen yerli üretim uzun menzilli hava savunma sistemi , 22 Ağustos ta başkent Tahran da Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani nin katıldığı törenle tanıtılmıştı.

Ruhani , törende yaptığı konuşmada ,  Baver 373  hava savunma sisteminin S-300 den daha güçlü ve S-400 e çok yakın seviyede olduğunu belirtmişti.

İranlı yetkililer ,  Baver 373  ün , 200 kilometre uzaklıktaki ve 27 kilometre irtifadaki hedefleri imha edebildiğini belirtmişti. Dikey fırlatıcılarla ve "Miraç 4" adı verilen aynı anda 6 hedefe kilitlenebilen çok yönlü bir radar ile donatılmış  Baver 373  ün , yine yerli üretim "Seyyad 4" füzelerinin de aralarında bulunduğu çeşitli tipte karadan havaya füzeleri fırlatabildiği ifade ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =