Nasrallah'tan İHA açıklaması

Lübnan Hizbullahı Genel Sekreteri Hasan  Nasrallah  , düşürülen  İsrail  İHA'larına ilişkin "Gece saatlerinde yaşanan olay , Beyrut'un güneyindeki bir yeri hedef alan ve kamikaze  İHA  ile yapılan bir saldırıydı

haber7
0

Lübnan Hizbullahı Genel Sekreteri Hasan  Nasrallah  , örgütün düzenlediği etkinlik dolayısıyla televizyon kanalına ,  Hizbullah  ın kalesi olarak bilinen Beyrut un güney bölgesine gece saatlerinde düşen  İHA  larla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Yaşanan olayın tehlikeli olduğunu ve hafife alınmaması gerektiğini savunan  Nasrallah  , düşen  İHA  lardan birinin ellerinde olduğunu ve basınla paylaşacaklarını söyledi.

İHA YI BİZ DÜŞÜRMEDİK

Bundan böyle  Lübnan  hava sahasına giren  İsrail   İHA  larını düşürmeye çalışacaklarını dile getiren  Nasrallah  , "Gece saatlerinde Beyrut un güney hava sahasına giren  İHA  , merkeze net görüntü göndermek için alçak uçuş yapan bir keşif aracıydı.  İHA  yı biz düşürmedik." açıklamasında bulundu.

"Gece saatlerinde yaşanan olay , Beyrut un güneyindeki bir yeri hedef alan ve kamikaze  İHA  ile yapılan bir saldırıydı. Bu da düşmanın 14 Ağustos 2006 dan beri gerçekleştirdiği ilk eylemdir." diyen  Nasrallah  , olayı sadece hasarla atlattıklarını ifade etti.

Lübnan hava sahasını ihlal eden  İsrail   İHA  larının keşif değil , suikast amaçlı olduğunu savunan  Nasrallah  , şunları söyledi:

"Bu ihlale karşı her sessizlik , Irak ta yaşanan senaryonun  Lübnan  da tekrarlanmasına yol açar. Bilindiği üzere Irak ta Haşdi Şabi ye ait merkezler  İHA  larla ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 1 =