'Türkiye'yi bekliyoruz, biz hazırız!'

Suriye'nin terör örgütü PKK/YPG kontrolündeki Menbiç kenti sınırında , Özgür  Suriye  Ordusu (ÖSO) güçleri , elleri tetikte görev yapıyor. Menbiç sınırındaki cephe hatlarında

haber7
0

Özgür  Suriye  Ordusu gruplarından olan , 7 bin 500 askeri bulunan , Türkmen savaşçıların komuta ettiği Sultan Murat Tümeni , Fırat ın doğusuna yönelik olası harekat için hazırlıklarını sürdürüyor. Türk Silahlı Kuvvetleri nce (TSK) daha önce düzenlenen Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatında da aktif görev alan Sultan Murat Tümeni , yeni harekat için hazır bekliyor. Fırat Kalkanı Harekatı ile terör örgütlerinden arındırılarak , güvenli hale getirilen Cerablus bölgesindeki eğitim kampında Sultan Murat Tümeni askerleri , her koşulda görev yapabilecek şekilde eğitiliyor.

 

 

YOĞUN EĞİTİM

Spor eğitimlerinin yanı sıra her türlü silahı kullanabilmek üzere eğitilen askerler , sık sık atış talimi de yapıp , cephe ve olası savaş durumuna hazır hale getiriliyor. Yoğun eğitimlerin ardından hazır olan askerler ise komutanları tarafından görevlendirildikleri  Menbiç  sınırındaki cephe hatlarına gönderiliyor. Ağır ve hafif silahlar ile üzerinde uçaksavarlar olan araçların bulunduğu cephe hattına giden askerler , 24 saat esasına göre görev yapıyor , teröristlerin saldırı ve tacizleri ile sızma girişimlerini engelliyor.

 

 

TÜRKMEN KOMUTAN: OPERASYON İÇİN HAZIRIZ

Sultan Murat Tümeni Komutan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 1 =