MHP   lideri   Bahçeli  , yaptığı açıklamada "Dün Hakkari Çukurca’da bir kahramanımızı şehit verdik. Bugün de , Irak’ın Kuzeyinde devam eden Pençe-3 Harekâtı kapsamında üç kahram

haber7
0

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli , önemli açıklamalarda bulundu.

Bahçeli nin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalar şu şekilde:

Toprağı vatan yapan , coğrafyayı kahramanlıklarla yükselten , ne tarihe ne de engellere sığmayıp taşan aziz şehitlerimizdir , muhterem gazilerimizdir. Türk milletinin en büyük gücü şehitlik ve gaziliğe verdiği değer , bundan mülhem tavizsiz mücadele ruhudur.

Milli varlığımızın devamlılığı , milli bekamızın güvenliği faziletli yüreklerin duruşuna , fedakâr nesillerin şuuruna bağlıdır. Şehitlerimiz böylesi bir duruşun anıtı , söz konusu şuurun tazimle anılacak nişanesidir. Elbette onlara çok şey borçlu olduğumuz sarih bir hakikattir.

Terörizm ülkemize musallat olmuş büyük bir melanet ve musibettir. Bu musibetin aşama aşama etkisizleştirilerek zaman içinde yok edilecek olması pek çok badireye ve müteessir hadiseye de yol açmaktadır. Ancak yılgınlığa düşmeyeceğiz , umutsuzluğa kapılmayacağız.

Dün Hakkari Çukurca’da bir kahramanımızı şehit verdik. Bugün de , Irak’ın Kuzeyinde devam eden Pençe-3 Harekâtı kapsamında üç kahramanımız şehit düştü , yedi kahramanımız da yaralandı.  Acımız  büyük  olsa  da , hiçbir ihtimali ağırdan almamalıyız , kararlılığımızı tartışmaya açmamalıyız.

Terörün kökü kazınmalıdır. İnanıyorum ki milli şeref , nefret ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 7 =