Hariri'den Pompeo'ya 'İsrail' telefonu

Lübnan Başbakanı Saad el-Hariri ,  İsrail  İHA'larının Beyrut'un güneyinde düşmesinin ardından  ABD  Dışişleri Bakanı Mike  Pompeo  ile telefon görüşmesi yaptı -  Pompeo  , tansiyonu yükseltmemek ve olabilecek h

haber7
0

Lübnan Başbakanlığı basın ofisinden yapılan yazılı açıklamada , Başbakan  Hariri  nin ,  Lübnan  ve bölgedeki son gelişmeleri ele almak üzere  ABD  Dışişleri Bakanı  Pompeo  ile telefonda görüştüğü belirtildi.

BMGK BAĞLILIĞI YİNELENDİ

Açıklamada ,  Pompeo  nun , tansiyonu yükseltmemek ve olabilecek her türlü sorunun önüne geçmek için tüm taraflarla çalışmanın gerekliliğine vurgu yaptığı ,  Hariri  nin ise ülkesinin Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi nin (BMGK) 1701 sayılı kararına bağlığını yinelediği ifade edildi.

İsrail in  Lübnan  egemenliğine yönelik mükerrer ihlallerinin oluşturduğu tehlikelere dikkati çeken  Hariri  , bunların durdurulması için çalışmanın kaçınılmazlığına işaret etti.

Telefon görüşmesinden dolayı  Pompeo  ya teşekkür eden  Hariri  ,  Lübnan  olarak tansiyonu düşürmek için her türlü çabayı sarf edeceklerini kaydetti.

İSRAİL İHA LARI DÜŞÜRÜLMÜŞTÜ

Lübnan ordusu ,  İsrail  e ait 2 keşif uçağının yerel saatle 02.30 da başkent Beyrut un güney bölgesinde uçuş yaptığı sırada birinin düştüğü , diğerinin havada infilak ederek maddi hasara yol açtığını açıklamıştı.

Hizbullah Sözcüsü Muhammed Afifi de ülkenin resmi haber ajansı NNA ya yaptığı açıklamada , birinci ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 8 =