Derik'te iki aile arasındaki husumet, barışla sonuçlandı

Mardin'in  Derik  ilçesinde , 6 ay önce , arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan 1'i çocuk 3 kişinin yaralandığı kavganın ardından 2  aile  arasında başlayan  husumet  , ilçedeki kanaat önderleri girişimiyl

haber7
0

Derik e bağlı Kuşçu Mahallesi nde , Demir ve Kantik aileleri arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle 6 ay önce çıkan  1 i çocuk 3 kişi yaralandığı silahlı kavganın ardından aileler arasında  husumet  başladı. Demir ile Kantik ailelerini barıştırmak için ilçedeki kanaat önderleri girişimde bulundu. Yapılan görüşmelerin ardından aileler  arasındaki  husumet sonlandırıldı. İki  aile  için barış yemeği verildi. 

Özel işletmede düzenlenen programa  Derik  Kaymakamı Hakan Kafkas , İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Murat Kalafat , İlçe Emniyet Müdür vekili Mustafa Çakmak , kanaat önderlerinin de bulunduğu 2 bin kişi katıldı. Barış yemeğinde konuşan Kaymakam Kafkas , ailelerin barışmasını sağlayan kanaat önderlerine teşekkürlerini illeti. Kaymakam Kafkas , birlik ve beraberlik mesajı verdi. Barış yemeği için kesilen 30 oğlak ile 2 koç ve 1 ton pirinç 15 kazanda pişirilerek davetlilere ikram edildi. 

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =