'Kaynaklar artık Diyarbakır'ın emrindedir'

 Diyarbakır  Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu , "Büyükşehir Belediyesinin bütün kadroları , imkanları , her düzeyde bütçesi , kaynakları  artık  Diyarbakır'ı

haber7
0

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili  Hasan Basri Güzeloğlu  , kentin kaynaklarının terör örgütünün ve uzantılarının emrine sunularak heba edildiğini vurgulayarak , "Büyükşehir Belediyesinin bütün kadroları , imkanları , her düzeyde bütçesi , kaynakları  artık   Diyarbakır  ın emrindedir. Gecikmeden , ötelemeden , ertelemeden her meselesi bizim meselemizdir." ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanlığınca  Diyarbakır  Büyükşehir Belediyesine başkan vekili olarak görevlendirilen Güzeloğlu , belediye meclis toplantı salonunda ilk olarak  Diyarbakır  Muhtarlar Derneği üyelerini kabul etti. 

Yaptığı konuşmada muhtarlık makamının önemine değinen Güzeloğlu , muhtarlar ile kurulacak olan gönül bağının kendilerini vatandaşların gönlüne ulaştıracağını dile getirdi.

Diyarbakır daki 2 ,5 yıllık görev süresince bin 47 muhtarlarla defalarca bir araya geldiğini anımsatan Güzeloğlu , gayelerinin millete hizmet etmek , onların hayır duasını almak ve millete efendi değil hizmetkar olmak olduğunu aktardı. 

Belediyelerin temel fonksiyonunun millete hizmet etmek olduğunu belirten Güzeloğlu , tahsis edilen kaynakların milletin yaşam kalitesini artırmak , eğitim , kültür , sağlık , spor , sanat gibi alanlarda kenti iddialı bir yere taşımak için kullanılması gerektiğinin altını çizdi. 

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =