Trump'tan İran yorumu: Konuşmak isterlerse...

 ABD  Başkanı  Donald Trump  , Fransa'nın G7 ülkeleri adına İran'a bildiri ileteceği iddiasına ilişkin "Hayır , böyle bir konuyu tartışmadım. Biliyorsunuz , insanların konuşmasını engelleyemem.  Konuşmak   isterlerse  , konu

haber7
0

ABD Başkanı  Donald Trump  , G7 ülkeleri adına  İran  a iletilecek bir bildiriyi tartışmadığını ancak ülkelerin kendi aralarında konuşmalarını engelleyemeyeceğini söyledi.

Trump , Fransa nın Biarritz kentinde yapılan G7 Zirvesi nin marjında Kanada Başbakanı Justin Trudeau ve Japonya Başbakanı Şinzo Abe ile ikili görüşmelerde bulundu.

Abe ile görüşmesinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan  Trump  , Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron un G7 ülkeleri adına  İran  a bir bildiri iletip iletmeyeceğinin sorulması üzerine , "Hayır , böyle bir konuyu tartışmadım." yanıtını verdi.

"Macron un  İran  ile temaslarını destekliyor musunuz?" şeklindeki soruya da  Trump  , "Elbette. Başbakan Abe nin temaslarını da destekliyorum , çünkü o da  İran  ile konuşuyor ve anladığım kadarıyla çok iyi bir ilişkileri var. Ancak  İran  iki buçuk yıl önceki o eski  İran  değil. Fakat biz de kendi temasımızı yapacağız ama biliyorsunuz , insanların konuşmasını engelleyemem.  Konuşmak   isterlerse  , konuşabilirler." cevabını verdi. 

RUSYA VE KUZEY KORE

Rusya nın G7 ye yeniden katılmasıyla ilgili soru üzerine  Trump  , "Bu devam eden bir çalışma. Bazıları Rusya yı yeniden G7 de görmek istiyor. Bence bu dünyada pek çok şey için yararlı olurdu. Bence olumlu bir şey olurdu. Bazıları benimle aynı görüşte. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 6 =