Mesai bitimine 5 dakika kala gelen hastayla ilgilenmeyince...

Rusya’da mesaisinin  dakika  haberleri">bitimine  5  dakika  kaldığı gerekçesiyle  hastayla  ilgilenmeyi reddeden sağlık çalışanları için soruşturma başlatıldı.

haber7
0

Olay , Rusya’nın Tümen kentinde meydana geldi.

Tümen Hastanesi çalışanları , akciğer ödemi sebebiyle hastaneye kaldırılan genç kıza ,  Mesai  saatlerinin  dakika  haberleri">bitimine  5  dakika  kaldığı için müdahale etmedi. Genç kızın erkek arkadaşı , kızı başka bir hastaneye götürmek zorunda kaldı.

‘TÜMEN  SAĞLIK  BAKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA’

Tümen Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada , “Bu durum kabul edilemez.  Hastane  federal kontrol altında , ancak zorunlu sağlık sigortası çerçevesinde , Tümen ve Tümen bölgesi sakinlerine tıbbi yardım sağlıyor. Önceden , bu tıbbi kurumun faaliyetlerinde bu tür ağır ihlaller kaydedilmedi. Gelecekte , bu tür durumları önlemek için durum ayrıntılı olarak incelenecek ve sağlık çalışanlarına katı cezalar uygulanacak” ifadeleri kullanıldı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: DHA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 3 =