Kim Jong-un: Taviz vermeyeceğiz

Pyongyang , füze testlerine devam edileceğini duyurmasının ardından 'süper-büyük çoklu roketararı (super-large multiple rocket launcher)' başarıyla test etti. Testi izleyen Devlet Başkanı  Kim  Jong-un , Kuzey Kor

haber7
0

Kuzey Kore , ABD ve bölgedeki müttefikleri Japonya ve Güney Kore nin rahatsızlık duyduğu  füze  denemelerine bir yenisini ekledi. Ülkenin resmi haber ajansı KCNA nın haberine göre  Kim  Jong-un , Cumartesi günü gerçekleştirilen süper-büyük çoklu roketatar testine nezaret etti.

KCNA nın servis ettiği fotoğraflarda , sekiz tekerlekli bir aracın arkasına monte edilmiş büyük tüplerden roket fırlatılmasının yanı sıra ,  Kim  Jong-un un keyifli görüntüleri de yer aldı.

SİLAH GELİŞTİRMEYİ HIZLANDIRMALIYIZ

Kim Jong-un Cumartesi günü yaptığı açıklamada , Düşman tehditlerine karşı mücadele etmek için stratejik ve taktik silah geliştirme çalışmaları hızlandırılmadı. talimatı verdi. Bu alanda çalışan bilim adamlarına , Hiçbir şey için takas edilemeyecek olan ülkenin kıymetli hazinesi ve serveti şeklinde seslendi.

Kim , yaptırımların azaltılması veya hafifletilmesi için ülkenin güvenliğinden hiçbir zaman  Taviz  vermeyeceklerini söyledi.  

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 3 =