Bebek beszinden idrar tahlili

Çocuk hastalıkları açısından büyük bir buluş olan  Bebek  bezinden  idrar   tahlili  yapmayı bulan Prof. Dr. Cihangir Akgün bulduğu buluşa dair açıklamalarda bulundu.

haber7
0

Çocuk hastalıklarının teşhisi yetişkinler kadar kolay değildir. Bünyeleri zayıf olduğundan tahlillerin hızlı yapılmasında fayda var. Medipol Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Cihangir Akgün , çocukların hastalıklarını hızla teşhis etmek için çocuk bezi geliştirdi.  bez  sayesinde çocuk hastalıkları daha hızla teşhis edilerek hastalık ilerlemeden durdurulabilecektir.

"EVDE HASTALIKLARI TAKİP EDEBİLİRSİNİZ"

İki yıllık çalışmanın ardından evde çocuk hastalıklarını teşhis etmenin kolay yolunu bulan Akgün , "Eğer idrarda enfeksiyon belirteçleri varsa işeme sonrası  Bebek  bezinde birbirinden farklı renklerde ve birbirine dik çizgiler beliriyor. Sonuçta bu çizgilerin ikisinin de belirmesinde yani işeme sonrası “+” görünümü sağlandığında kuvvetle  idrar  yolu enfeksiyonuna işaret ediyor. Bu  Bebek  beziyle ebeveynler evde çocuklarını takip edebilir" şeklinde konuştu.

ANTİBİYOTİK KULLANIMINA SON!

Ayrıca hastalıklar sırasında çocuklara verilmesi konusunda doğru olmayan ilaçlar konusunda da işte bu uyarılarda bulundu: 

"Çalışmamızla iki duruma dikkat çekmeye çalıştık. Birincisi bebekte olağandışı durumda , annesi tarafından bezinde ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 5 =