AID: Türkiye'nin desteğini bekliyoruz

 Uluslararası Doktorlar Derneği  (AID) Genel Başkanı Mevlit Yurtseven , İdlib'te özellikle son günlerde hava saldırılarının arttığını belirterek , bölgede sağlık hizmetlerine ulaşımın imkansız hale geldiğini kaydetti.

haber7
0

Dernek tarafından  göç  nedeniyle kurulan 3  mülteci  kampındaki sağlık merkezlerinden 2 sinin kapatılmak zorunda kalındığını ifade eden Yurtseven , sağlık hizmetlerine tekrar ulaşılabilmesi için  Türkiye  nin  desteğini  esirgememesi talebinde bulundu.

"SAĞLIK SİSTEMLERİ ÇÖKMÜŞ DURUMDA"

Yurtseven , şunları kaydetti: 

"Her gün binin üzerinde bomba yağdırmaya başladılar. Saldırılar yüzünden sağlık sistemleri çökmüş durumda ve insanlar büyük bir yıkımla daha karşı karşıya. Savaşın en büyük mağdurları kadınlar ve çocuklar. Bu savaşı durdurmaya bizlerin gücü yetmiyor , ama yaralarını sarmak mümkün. Biz Uluslararası Doktorlar Derneği olarak hazırlıklarımızı yapıyoruz. Tüm halkımızı ve sivil toplum kuruluşlarını mazlum  Suriye  halkına yardım etmeye çağırıyoruz."

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 2 =