İlk yerli ve milli baz istasyonu 750 sahada hizmette

 ULAK  Haberleşme AŞ Genel Müdürü Metin Balcı , "Türkiye'nin ilk  yerli  ve  milli   baz   istasyonu  ULAK'ın operatörlerimize teslimatları devam ediyor. Geldiğimiz aşamada toplamda yaklaşık bin 500  ULAK   baz  istasyonu

haber7
0

LAK Haberleşme AŞ Genel Müdürü Metin Balcı , Türkiye nin ilk  yerli  ve  milli   baz   istasyonu   ULAK  ın operatörlere teslimatının devam ettiğini belirterek , "Geldiğimiz aşamada toplamda yaklaşık bin 500  ULAK   baz   istasyonu  operatörlerimize teslim edildi. Bu  baz  istasyonlarından  750  si hizmet verirken , diğerlerinin kurulum çalışmaları devam ediyor" dedi.

Balcı , yaptığı açıklamada ,  ULAK  ın , Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının desteğiyle Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığının koordinasyonunda , ASELSAN ın ana yükleniciliğinde , Netaş ile Argela nın katkıları ve 100 den fazla şirketin katılımıyla Türk mühendislerince geliştirilen ilk  milli   baz   istasyonu  olduğunu söyledi.

Türkiye nin , tasarımı tamamen  yerli   ULAK  ile  baz   istasyonu  üreten dünyanın 5 ülkesinden biri haline geldiğine işaret eden Balcı , haberleşme sistemini daha güvenli hale getirecek sistemin , teknolojiyi alan ve kullanan değil , tasarlayan , üreten ve satan ülke haline gelinmesinde önemli bir adım olduğunu bildirdi.

Balcı ,  ULAK  Haberleşme AŞ nin çalışmalarına "Türkiye nin  5G  ve ötesi için iletişim gücü" sloganıyla başladığını hatırlatarak , Evrensel Hizmet Projesi kapsamında birinci fazda 508 , ikinci fazda 326 olmak üzere toplamda 834  ULAK   baz   istasyonu  siparişinin teslimatını tamamladıklarını ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 9 =