'Akıllı okul servisleri' yaygınlaşıyor

İzmir'in Çiğli ilçesinde  okul  servisinde unutulmasının ardından hayatını kaybeden 3 yaşındaki Alperen Sakin'in ardından gündeme gelen "Akıllı servis" konusu , kamu ve özel sektör kesimleri taraf

haber7
0

İzmir in Çiğli ilçesinde  okul  servisinde unutulmasının ardından hayatını kaybeden 3 yaşındaki Alperen Sakin in ardından gündeme gelen "Akıllı servis" konusu , kamu ve özel sektör kesimleri tarafından tartışılmaya devam ederken , yeni eğitim yılının arifesinde "Akıllı servis" çözümleri hem  yaygınlaşıyor  hem de ucuzluyor.

 

 

Yıldız Teknopark ta bulunan Ozi Teknoloji Koltuk Sensör Sistemleri , öğrencilerin  okul  servislerinde unutulmasının önüne geçen bir teknoloji çözümü geliştirdi. Buna göre öğrenci servislerinin koltuklarına yerleştirilen sensörler olası bir ihmal halinde alarm ve korna yoluyla önce şoförü , şoförün duyarsız kalması halinde de tur firmasını ve velileri SMS yoluyla uyarıyor.

Konuyla ilgili sorularını cevaplayan Ozi Teknoloji Kurucusu Oğuzhan Tekçe ,  okul  servislerini 4 saat içinde hem donanımıyla hem de yazılımıyla "akıllı" hale getirebildiklerini söyledi.

 

 

Standart bir  okul   servis  taşıtını araç takip sistemi , kamera sistemi ve koltuklarda yer alan 7 ,5 kilograma duyarlı ağırlık sensörleriyle "akıllı" hale getirebildiklerini anlatan Tekçe , "Devletimizin duyurduğu  okul   servis  Araçlarında Kullanılacak Koltuklarda Oturmaya Duyarlı Sensörlü Sistemler genelgesine göre ,  okul  servislerinde sensör bulunması zorunlu tutuldu.  Akıllı   servis  uygulamaları ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 6 =