Bekar olarak havalandılar, evli olarak indiler

 Kapadokya  bölgesinde , sıcak hava balonu ile gökyüzüne yükselen çiftin nikahları , şahitler huzurunda yerden yaklaşık bin metre yüksekte kıyıldı.

haber7
0

Hayallerini gerçekleştirmek üzere  Ankara  dan Nevşehir’in  Göreme  beldesine gelen  Nilgün Akkaş  ve  Volkan Yenen  , kiraladıkları sıcak hava balonu ile birlikte sabah erken saatlerde Kapadokya semalarına yükseldi.

 

 

Yakınları , şahitleri ve  nikah  memuru ile birlikte bindikleri balon , beldedeki Güllüdere vadisinde kalkış yaparak yerden yaklaşık bin metre mesafeye çıktı.

 

 

Göreme Belediyesi  nikah  memuru Yaşar Can Demirezen tarafından kıyılan nikahta , gelin ve damat "evet" cevabını gökyüzünde verdi.

Nikah işlemlerinin ardından Demirezen ,  evlilik  cüzdanını gelin ve damada teslim etti.

Damat  Volkan Yenen  ,  nikah  töreni sonrası AA muhabirine yaptığı açıklamada , törenin özel bir mekanda olmasını istedikleri için sıcak hava balonunu tercih ettiklerini söyledi.

Yenen , "Bu eşsiz coğrafyada gökyüzünde evlenmek harika , çok mutluyum.  Bekar   olarak  gökyüzüne yükseldik ,  evli   olarak  yere adım atmak çok güzel bir duygu." dedi.

Gelin  Nilgün Akkaş  da sıcak hava balonu eşliğinde gökyüzüne yükselerek  evlilik  imzalarını gökyüzünde attıkları için heyecanlı ve mutlu olduğunu ifade etti.

Akkaş , "Balon  nikah  , benim çocukluk hayalimdi. Gerçekleştiği için çok mutluyum. Çifte heyecan yaşadık. Hem  evlilik  hem balon turu heyecanı , bu deneyimi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 8 =