Komşuda korkutan yangın oteller tahliye edildi!

Yunanistan’ın Sisam Adası'nda çıkan  yangın  nedeniyle 5 otel  tahliye  edilirken , turistler spor salonlarına yerleştirildi.

haber7
0

Sisam Adası nda dün başlayan  yangın  yerleşim alanlarını ve adadaki tatil köylerini tehdit ediyor.  yangın  nedeniyle adadaki 5 otel  tahliye  edilirken , yüzlerce turist geçici olarak spor salonlarına yerleştirildi. İtfaiye yetkilileri tarafından yapılan açıklamada , adanın doğusunda çıkan yangına en az 70 itfaiyeci ve 13 motorun müdahalede bulunduğu bildirildi.

Sisam Belediye Başkanı Christodoulos Sevastakis ise , adanın doğusundaki antik Pythagorion kasabası yakınlarındaki çok sayıda otelden bine yakın kişinin  tahliye  edildiğini açıkladı. Sevastakis , , Büyük bir  yangın  değil ama otellere çok yakın. Pythagorion tehlikede değil diyerek endişelenecek bir durum olmadığını belirtti. Sahil güvenlik botlarının da yangına müdahale eden ekiplere yardımcı olmaya çalıştığı ve yangına yakın plajlardaki tatilcileri bölgeden  tahliye  ettiği kaydedildi. İtfaiye yetkilileri , son 24 saat içinde ülke genelinde 50 den fazla  yangın  çıktığın ve şiddetli rüzgarın alevleri beslediğini açıkladı. 

 

 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 1 =