İşte Türkiye'nin yeni silahı! Bomba atar takıldı

Türkiye'nin ilk milli silahlı drone sistemi  Songar  için sipariş süreci başladı. Yakın zamanda Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) envanterine girecek Songar'a , otomatik makineli tüfekten sonra  Bomba   atar  entegre edildi

haber7
0

Askeri araç elektroniği , otonom mikro , mini ve orta sınıf rotorlu insansız hava araçları (İHA) , elektro-optik , sınır güvenliği , yapay zeka gibi alanlarda sistem , alt sistem , donanım ve yazılımlar geliştiren ASİSGUARD , Türkiye için ilk olan milli sistem çözümlerini güvenlik güçlerinin envanterine katmaya hazırlanıyor.

 

 

ASİSGUARD , vurucu mikro drone Salgur ve silahlı drone sistemi  Songar  ı ilk kez 30 Nisan-3 Mayıs ta gerçekleştirilen 14 üncü Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı nda (IDEF 19) sergiledi.

Şirket , yurt içinden ve dışından katılımcıların büyük ilgi gösterdiği sistemleri geliştirmek için fuar sonrasında yoğun bir çalışma yürüttü.

 

 

IDEF 19 sonrasında en önemli gelişmelerden biri Türkiye nin ilk milli silahlı drone sistemi  Songar  için sipariş sürecinin başlaması oldu. Yakın zamanda TSK envanterine girecek  Songar  a bir dizi  yeni  yetenek ve donanım kazandırılmasına yönelik çalışmalar da sürüyor.

Lazer mesafe ölçer , balistik hesaplama ve nişangah gibi yetenek ve donanımlarla vuruş hassasiyeti ve etkinliği artırılacak  Songar  a , olası tehditlerin uyarılmasına yönelik olarak da anons sistemi eklenecek.

SİLAHLI  Songar  VE SALGUR SÜRÜSÜNDEN EŞ ZAMANLI GÖREV

Fuar sonrasındaki bir diğer önemli gelişme  Songar  ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 1 =